ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:

  Jeśli nie masz jeszcze własnego profilu w serwisie to wejdź na pokład i dołącz do Nas - założ konto teraz ! Nie czekaj i wejdź na Fanpage KreskowkaPL


   Fantastyka w życiu cz. 1
   Odsłon: 612
Fantastyka w życiu cz. 1

D awno, dawno temu, kiedy jeszcze nie było Andrzeja Sapksowskiego, Jarosława Grzędowicza, a nawet Stanisława Lema były smoki. Dużo wielkie stworzenia z łuskami na grzbiecie, oraz bokach. Miał wielkie skrzydła i ział ogniem. Wszyscy się go bali. Tak było od roku 395 naszej ery, kiedy to upadło Cesarstwo Zachodzniorzymskie, a kiedy zaczęło się średniowiecze.

Dalej był renesans. Epoka odnownia. Mało kto wie, że właśnie wtedy straszył między innymi warszawski Bazyliszek. Później potwory miały coraz gorzej... Ludzie o nich zapominali i przestawali się ich bać. Aż do wieku XX, kiedy to zaczęła się era fantasy!

 

Tym miłym akcentem zaczęliśmy poważną rozmowę. Na przełomie lat, wieków, epok a nawet er każdy się czegoś bał. Smoki nie smoki, diabły nie diabły, a nawet piękne dziewice mieszkające w lesie. Ludzie bali się wszystkiego czego nie znali.

Ale fantastyka to nie tylko fantasy i potwory stamtąd wyjęte. To jest również science-fiction. Czy wiecie, że nasz rodak, Stanisław Lem, możnaby rzec zapowiedział niektóre rzeczy, które są dla nas życiem codziennym i będzie przyszłością. Ale o tym w następnej części, mam nadzieję bardziej składnej i konkretnej.

Ta notka nie została jeszcze skomentowana - bądż pierwszy!
Nie jesteś zalogowany, aby wystawiać komentarze musisz się zalogować

Fantastyka
Klan dla fanów fantastyki i autorów różnych dzieł

Adres klanu:
założyciel: Mikmro 
Oceń:  
Zobacz ranking: 0
reklama